הצעת משרות

דורשי עבודה רבים מקבלים הצעות עבודה מגוונות ורבות. זה דבר שעשוי להפיח מצב רוח בליבם של מובטלים, אולם ההצעות לא תמיד תואמות את הצרכים, הדרישות והרצונות של אותם מחפשי עבודה.

בשל הלחץ התמידי הקיים אצלם למצוא עבודה ופרנסה, רבים הם האנשים המתפשרים על רצונותיהם (או על חלקם), וכך מוכנים לקבל כמעט כל הצעת עבודה. על אף שחלק מהם חשים בני מזל בכך שמצאו עבודה, אחרים הופכים מיואשים יותר משהיו מובטלים. כיצד תוכלו לעזור לעצמכם לקבל הצעת משרות המתאימות לכם ביותר, בכדי שתוכלו לשרוד משך זמן במקום העבודה תוך ביצוע מהנה של התפקיד?

הדבר הראשון שכדאי לעשות לקבלת הצעות משרות, היא לפנות לחברות כוח אדם, או חברות השמה. ביכולתן של חברות אלו לספק לכם משרות זמניות, שיעניקו לכם פרנסה ואת הזמן והחופש לתור אחר משרה מתאימה קבועה. ברור כשמש שכאשר מסירים את הלחץ הכרוך בחיפוש עבודה, ראשכם הופך שקט יותר, ולפתע דלתות שנראו קודם סגורות – נפתחות.

מהרגע בו אתם מתחילים להיות מטופלים על-ידי חברת כוח השמה המתמחה בחיפוש עבודה וקידום לחיי קריירה, תוכלו לקבל הצעות משרות ולבחור את המשרה הנחשקת, זו שתתאים באופן המדויק ביותר לדרישותיכם, רצונותיכם, וכמובן – גם אופייכם. כאשר תקבלו הצעת משרות, אתם מוזמנים לבחון כל אחת ואחת מהן על-פי השאלות שלהלן:

  • האם המרחק בין הבית לעבודה מתאים? אם כן, מהי הקלות בה ניתן להגיע למקום העבודה, תוך שימוש בתחבורה ציבורית?
  • האם השכר כולל החזרי נסיעות? במידה שכן, האם זהו החזר חלקי או מלא?
  • ערכו מחקר קצר אודות החברה הפוטנציאלית בה אתם עשויים לעבוד, כדי לבדוק האם אופייה של החברה מתאים לכם, והאם התרבות הארגונית בה הולמת את צרכיכם?

התשובות לשאלות אלו יסייעו בידכם להבין עד כמה המשרה המוצעת מתאימה לכם.