השקעות נדל”ן בחו”ל – מה יתאים לך?

Posted by on פבר 3, 2017 in בלוג

השקעות נדל”ן בחו”ל – מה יתאים לך?

בשנים האחרונות הפכו השקעות נדל”ן בארה”ב לתחום רווחי עבור משקיעים מרחבי העולם, בין השאר בשל המשבר הכלכלי שהתחולל לפני כ-8 שנים והותיר נכסים רבים הניתנים לרכישה במחירים סבירים. בנוסף, מדיניות הבנקים בארה”ב מאפשרת משכנתאות ותנאי הלוואות נוחים ליזמים ולמשקיעים זרים.  אילו סוגי השקעות בנדל”ן קיימים ולאילו משקיעים הם מתאימים?

השקעה עצמית בנדל”ן בחו”ל

האפשרות הראשונה שעולה בראש כאשר חושבים על השקעות נדל”ן בחו”ל – הינה האפשרות להשקעה עצמית בנדל”ן בארה”ב, אומנם יש לקחת בחשבון כי השקעות בניהול עצמאי מחייבות הכרה של מערכת החוק והמיסוי המקומית והכרת סוג האוכלוסייה המתגוררת באזור. רכישות נכסים אפשר לבצע דרך משרדי תיווך אמינים, אם כי חשוב שהנכס ייבדק על ידי המשקיע לפני רכישתו.

השקעה עצמית לא מתאימה לכולם – היא מתאימה למי שמחזיק בקשרים, שמכיר את שוק הנדל”ן בארה”ב ושבקיא בנהלים הדרושים לרכישת נדל”ן ולמסחר בנדל”ן.
אם בכל זאת החלטתם שזו ההשקעה הנכונה עבורכם, כדאי שתדעו שקיימים מספר סוגי נכסים שאפשר לרכוש בארה”ב באופן עצמאי: דירות בבנייני מגורים למכירה מיידית, נכסים להשכרה לטווח ממושך ולהשבחה ובתים פרטיים.

השקעות באמצעות קבוצות רכישה

קבוצת רכישה – התאגדות אנשים פרטיים הרוכשים יחד קרקע או נכס, כבר ממזמן הפכה להיות שחקן מהותי בשוק הנדל”ן. מטרת הצטרפות לקבוצת השקעות נדל”ן בחו”ל או הקמת קבוצה שכזו עם משקיעים נוספים, לצורך רכישת נכסים להשקעות מניבות או למיזמים ארוכי טווח.

קבוצת רכישה יכולה להתאים למשקיעים מתחילים או למשקיעים המעוניינים בשותפות פעילה בהשקעות הנדל”ן אך אין בידם אמצעים לניהול עצמאי של הרכישות.

השקעות בנדל”ן דרך חברה המנהלת את תהליך ההשקעות

אפשרות נוספת להשקעה היא דרך חברת השקעות המנהלת את כל התהליך, החל מאיתור נכסים בעלי פוטנציאל תשואה גבוה, דרך ניהול הרכישה ועד למכירת הנכסים. בסוג השקעה זה, חשוב מאוד לדעת באיזו חברה הינך משקיע את הונך. אנו מציעים לבדוק לעומק את פרטי החברה, לבחור חברה עם ניסיון בעולם הנדל”ן, ניסיון בגיוס כספים עוד.
בחירה בפתרון זה מתאימה למשקיעים וליזמים הרוצים למנף את הונם, לפזר את תיק ההשקעות שלהם ולהשקיע בכמה פרויקטים במקביל.

מיזם משותף

מיזם משותף יכול לכלול השקעה לטווח ארוך ברכישת קרקע לצרכי בנייה או השקעה בפרויקטים לשיפוץ בניינים או להשבחת מבנים.

ההשתתפות במיזם עשויה להיות רווחית מאחר שההוצאות על הפרויקטים מתחלקות בין השותפים, אך יש לקחת בחשבון שהתשואה מהנכסים מתחלקת אף היא בין סך השותפים.

מיזמים ונכסים מניבים

השקעה במיזם נדל”ן היא לטווח ארוך, כאשר הרווחים אינם מיידיים. השקעה בנדל”ן מניב כגון דירות בשכירות מאפשרת תשואה מהירה.

השילוב של שני סוגי ההשקעות הוא ‘מיזמים מניבים’ – אלה פרויקטים של קבלנים בארה”ב המתמחים בשיפוץ של בניינים עם פוטנציאל תשואה גבוה ובהשבחתם.

האם השקעה עצמית או קבוצתית?

אופן ההשקעה תלוי בכמה גורמים: יש להביא בחשבון את הכרת השוק המקומי, את היקף הפיננסים שהיזם יכול להרשות לעצמו להשקיע בפרויקטים, את סוג התשואות שהיזם מעוניין להפיק מהנכסים ואת מידת המעורבות שבכוונתו להשקיע בפרויקט – אם מדובר בהשקעה בנדל”ן מניב מיידית או בהשקעה במיזם לטווח ארוך.