טיפים של עובדת ניקיון להוסטל לשיפור מערך הניקיון

Posted by on פבר 2, 2020 in בלוג

טיפים של עובדת ניקיון להוסטל לשיפור מערך הניקיון

שיפור סטנדרטים של איכות הוא יעד חשוב לתעשיות רבות, אך בהוסטלים זו המהות של חוויית האורחים. דירוג ההוסטל מושפע ברובו מרמת השירת המוצעת, ואיכות הניקיון היא בין הגורמים החשובים ביותר לחוויית הלקוחות.

הנה כמה שיטות לשיפור פעולות האחזקה וניהול הבית, כפי שהן מומלצות על ידי עובדת ניקיון להוסטל.

מוכנות  לגמישות

לפעמים התנאים עשויים לשנות את פעולות הניקיון הרגילות, או שהמיקוד עשוי להשתנות ללא התראה מוקדמת. למרות שזה יכול להוביל לתסכול, מכיוון שלא תמיד הסיבות לשינויים מובנים, ולכן מומלץ להשתמש במצבים אלו כהזדמנות להסביר את הכללים החדשים של העסק.

לדוגמא, ביקורת בהפתעה על ניקיון המטבח או השירותים במרחב הציבורי והשירותים בחדרים, עשויה לשנות את סדרי העדיפויות, או שביקורת לקוחות יכולה להעלות כמה ליקויים קשים. בכל מקרה, שמירה על גמישות בתכנון סדר העבודה של עובדת ניקיון להוסטל היא דרך נהדרת לעזור לה לקבל שינוי, ללא קשר לסיבה.

השקעה בציוד יצרני

כלים וציוד ניקוי איכותיים כמו מטליות מיקרופייבר, מטאטאים ומגבים איכותיים משפרים את רמת הניקיון מבלי לבזבז זמן יקר. עובדת ניקיון להוסטל שמצוידת כהלכה יכולה לשפר את התפקוד שלה באופן משמעותי.

עובדת ניקיון להוסטל שמשתמשת בכריות ברכיים יכולה לכרע ברך במקום להתכופף ובכך להפחית את המתח בגב, תוך שימוש בכפפות לטקס בזמן ניקוי השירותים והפחתת חשיפתה לכימיקלים, אשר בתמורה מקטין את זמן העבודה שאבד לפציעות ומחלות.

עובדת ניקיון להוסטל צריכה לעבור הכשרה פרטנית

הבנת השיטות הנכונות לביצוע פונקציות עבודה חיוניות לכל עובדת ניקיון להוסטל, שכן הכשרה ספציפית לעבודה מסייעת להפחית את תחלופת עובדות הניקיון במקום, לשפר את ההיגיינה והניקיון, ולהפחית את הסיכוי לפגיעות הקשורות לעבודה.

על ידי השקעה במומחי ניקיון על מנת לספק הכשרה, אתם משקיעים בעובדים שלכם שביצועיהם קשורים ישירות לשביעות רצון האורחים.

הצבת יעדים מדידים

תקני איכות שתציגו בפני עובדת ניקיון להוסטל צריכים להיות מכוונים לשיפור מתמיד, עם תוצאות ברורות ומדידות. אמנם שיפור תקני האיכות אינו מתרחש בן לילה, אבל לאחר שתציבו את היעדים הבסיסיים, קביעת יעדים מדידים בעתיד הופכת להרבה יותר קלה.

יחד עם זאת, דבר אחד הוא לקבוע סטנדרטים מדידים ואתגר אחר לגמרי להמשיך להגיע אליהם. עסקים שוכחים לעתים קרובות כי שינויים מגיעים בצעדים קטנים אשר בזמן נתון מתפתחים להרגלים חדשים של בית.

תגמול על חשיבה יצירתית

בעוד שניהול הוסטל הוא עבודה סטנדרטית שמשאירה מעט מקום לאלתורים, חשוב גם שהמקום יישאר פתוח לשיפורים. פתרונות יצירתיים המגיעים כתוצאה מחשיבה מחוץ לקופסא יכולים למקסם את היעילות של מחלקת משק הבית כמו גם את התקציב שלכם.

במקרים רבים, עובדת ניקיון להוסטל עשויה להגיע עם רעיונות נהדרים לשיפור התפוקה שלה. עליכם להניע את צוות משק הבית שלכם להביא רעיונות העשויים לשפר את הפרודוקטיביות, ואז לתגמל את מי שמוכן ליישם נהלים חדשים.